Porsche Taycan Turbo S

Porsche Taycan Turbo S

Porsche Taycan turbo s je synonymum športového elektrického vozidla, ktoré na trhu vypĺňa špecifické miesto. Skvelý vzhľad tohto športového vozidla spolu s množstvom benefitov, ktoré pre používateľov prináša vám umožňuje jazdiť na elektrickom vozidle vysokou rýchlosťou a pritom pohodlne a bezpečne. Aké sú špecifiká tohto elektromobilu? Ktoré špeciálne funkcie sa oplatí vyskúšať a aké sú prednosti tohto vozidla? Koľko stojí Porsche Taycan turbo s na slovenskom trhu?

Porsche Taycan turbo s základné charakteristiky

Porsche prišiel vo verzii Taycan s množstvom rôznych prevedení. Medzi modelmi nájdeme napríklad Taycan 4 Cross Turismo, Taycan 4S, 4S Cross Turismo, Turbo, Turbo Cross Turismo, či verzie GTS. Každá z týchto verzií má svoje špecifiká, no my sa v dnešnom článku pozrieme podrobne na výbavu modelu Porsche Taycan turbo s. Dojazd tohto vozidla sa pohybuje okolo 416 km. Rovnako technológia umožňuje jazdiť súvislé a tým eliminuje nutnosť vozidlo zastaviť a dobiť elektromobil.

Porsche Taycan turbo s
zdroj: https://www.luxuscars.sk/novinky/porsche-taycan-turbo-s-2021-je-este-rychlejsie/

Kombinovaná spotreba elektrickej energie je pri vozidlách Taycan 25,4 až 20,4 kWh na 100 km. Čo sa týka výkonu, ani za ten sa tento model nemusí hanbiť – 800 voltová batéria umožňuje dosiahnuť výkon pri nabíjaní až 270 kWh. Za optimálnych podmienok tak viete dobiť tento automobil za päť minút na dojazd 62 míľ. Pri výkone 560 kW sa dá vyhnať vozidlo z pokoja na 100 km/h za 2,8 sekundy. Zrýchlenie tak bez problémov môžeme porovnať s rôznymi klasickými športovými automobilmi vysokej kvality.

Dynamickosť a minimalizmus

Vzhľad tohto vozidla sa vyznačuje predovšetkým kombináciou dynamického športového vzhľadu v minimalistickom prevedení. Toto vozidlo je po dizajnovej stránke charakteristické ostrou siluetou s výnimočnou leteckou líniou. Okrem nesmierne prepracovaného exteriéru predstavuje skvelý kúsok aj prepracovaný interiér. Multifunkčný športový volant GT, hlboké športové sedadlo a inovatívny prehnutý displej Advanced Cockpit sú prvky nezabudnuteľnej a nesmierne komfortnej jazdy.

Cena tohto vozidla pre slovenský trh začína od 194 780€.

porsche taycan turbo s
zdroj: https://www.autocarindia.com/car-reviews/porsche-taycan-turbo-s-review-test-drive-414787

Funkcie pre komfortnú jazdu – aj pre tých najnáročnejších

V rámci funkcií, ktoré vám spríjemnia jazdu si určite vychutnáte kvalitnú hudbu prostredníctvom vstavanej streamovacej služby Apple Music. Hlasový asistent vám umožní obsluhovať jednotlivé funkcie len prostredníctvom vášho hlasu. Asistent pritom reaguje na vetu: Hej Porsche. Asistent pritom reaguje na povely ako napríklad „Spustiť navigáciu“ a podobne. Multimodálna prevádzka umožňuje obsluhovať asistenta nielen pomocou hlasu, ale aj dotykom.

Porsche disponuje aj jedinečnou funkciou Intelligent Range Manager, ktorá umožňuje vozidlo prispôsobiť na konkrétne podmienky jazdy. Takéto automatické prispôsobenie parametrov pritom vám pomôž udržiavať vozidlo dlhodobo v dobrom stave a tiež aj dodržiavať pravidlá cestnej premávky. V rámci elektromobilu Porsche Taycan turbo s je tiež dôležité, že vám táto optimalizačná funkcia umožní dosiahnuť najlepší možný dojazd.

porsche taycan turbo s interiér
zdroj: https://www.hdcarwallpapers.com/porsche_taycan_turbo_s_2020_5k_interior-wallpapers.html

Porsche InnoDrive predstavuje funkciu, ktorá vopred rozozná trasu a tak jazde prispôsobí rýchlosť, či napríklad rozozná zámer odbočiť, vďaka čomu automaticky zníži rýchlosť. Medzi funkcie tiež patrí aktívne udržanie jazdných pruhov, či systém dynamického osvetlenia. Adaptívny tempomant je súčasťou systému Porsche InnoDrive, pričom kombinuje informácie z radaru a videosystémov na určenie rýchlosti na základe obmedzení, ale tiež aj na základe terénu jazdy.

Pre niektorých šoférov môže predstavovať obrovskú výhodu aj aktívny parkovací asistent. Porsche Taycan turbo s dokáže zaparkovať sám aj pokiaľ ste stále vo vozidle. Služba Surround View vám umožňuje optimálnu kontrolu priamo pri parkovaní a vychádzaní z parkovacieho miesta. Asistent manévrovania dopĺňa celok týchto praktických a bezpečnostných funkcií pre maximálny pôžitok z komfortnej jazdy s vysokou úrovňou ochrany vás a aj vášho vozidla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *