Audi E tron

Audi E tron

Audi E tron je elektromobilom, ktorý posúva hranice nášho vnímania elektromobility samotnej. Toto ultramoderné, prepychové vozidlo spája luxus a ochranu životného prostredia do lákavého celku. Z dizajnovej stránky ide o pomerne elegantné vozidlo s mnohými výraznými prvkami a mohutným prevedením. Aké je vybavenie tohto moderného elektromobilu a ktoré funkcie vám môžu dopomôcť k nadmernému pohodliu počas cestovania?

Audi E tron výbava

Audi E tron je SUV, ktorý funguje na elektrinu. Disponuje nápravou 4×4 a 95 kWh batériou. Výkon tohto vozidla je 300 kW a dojazd sa pohybuje okolo 441 kilometrov. Vďaka tejto charakteristike je tento elektromobil plne vhodný aj na jazdu na väčšie vzdialenosti. Z veľkej miery je to ovplyvnené predovšetkým prepracovaným systémom rekuperácie a vysokonapäťovou batériou. Po dizajnovej stránke si môžete vozidlo vyladiť podľa vašich predstáv – dajú sa kombinovať rôzne laky karosérie a diskov.

https://www.audi.sk/e-tron/e-tron-s/fascinacia
zdroj: https://www.audi.sk/e-tron/e-tron/fascinacia

Už na prvý pohľad SUV E tron od spoločnosti Audi pôsobí mohutne a práve vďaka tomu vnútri ponúka obrovský priestor pre vaše pohodlie. Nízka hladina hluku a vysoká úroveň digitalizácie vám umožňuje zažiť plne komfortnú jazdu na dlhšie aj kratšie trasy. Vďaka vlastnostiam tohto vozidla môžete v prípade potreby po sklopení sedačiek využívať plný objem batožinového priestoru až 1725 litrov.

Medzi populárne bezpečnostné prvky, ktoré zároveň predstavujú inovatívnu funkciu patria virtuálne vonkajšie spätné zrkadlá, ktoré monitorujú priestor za autom a obraz premietajú vo vnútri na OLED displeji. Cena za toto vozidlo od Audi v štandardnej verzii sa pohybuje okolo 68 980€. Okrem tejto klasickej verzie sú dostupné aj verzie E tron Sportback, E tron S a E tron S Sportback.

Maximálny pôžitok, minimálny dopad

Pri jazde môžete využívať systém jazdy efficiency, ktorý vám umožní jazdiť úsporne a vďaka tomu zvýšiť váš dojazd a znížiť spotrebu. Pre maximálny pôžitok sa zdá perfektným doplnkom aj funkcia Audi drive select, ktorá umožňuje znížiť alebo zvýšiť výšku vozidlo, čo potom dokáže znížiť odpor vzduchu. Pre pohodlnú jazdu si určite nebudete vedieť vynachváliť asistenčnú techniku Audi E tron. Vďaka širokospektrálnemu vybaveniu, ktorým vozidlo disponuje si tento systém zaznamenáva komplexný obraz okolia.

zdroj: https://www.audi.sk/e-tron/e-tron/fascinacia
zdroj: https://www.audi.sk/e-tron/e-tron/fascinacia

Spotreba tohto vozidla sa pohybuje na úrovni 26,2 kWh/100 km. Dôležitým komponentom je aj termo manažér, ktorý zabezpečuje vždy optimálnu teplotu batérie, ktorá dosahuje najlepší výkon pri 20°C. Medzi základné výhody medzi používateľmi patrí skvelý dizajn interiéru a exteriéru, vďaka čomu na prvý pohľad nemáte šancu spoznať, že ide o elektromobil. Rovnako aj funkčné vybavenie prvotriednou elektronikou zabezpečí nielen bezpečnosť, ale aj vysoký level komfortu pri cestovaní na akúkoľvek trasu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *