Toyota rav4 hybrid

Toyota rav4 hybrid

Toyota rav4 hybrid predstavuje SUV s veľmi minimalistickým dizajnom, ktoré na prvý pohľad vyzerá nesmierne moderne. Tento hybrid spája prvky klasických SUV vozidiel s modernou hybridnou technológiou, ktorá je pre značku Toyota srdcovou záležitosťou. Už približne 20 rokov sa táto spoločnosť zaoberala hybridným pohonom a výsledkom je práve toto luxusné vozidlo, ktoré sa radí medzi najlepšie vo svojej triede. Aké sú jeho charakteristiky a čo je súčasťou jeho výbavy?

Dizajnové prevedenie Toyota rav4 hybrid

Do štandardnej výbavy tohto vozidla patria mnohé bezpečnostné aj intuitívne prvky. Dizajnová stránka vozidla obsahuje dekór stredových výduchov ventilácie v chrómovom prevedení. Okolie stredových a bočných výduchov ventilácie predstavuje príjemný dizajnový prvok v čiernom prevedení, rovnako ako aj bočné výduchy ventilácie a stredový panel. Prístrojová doska disponuje textúrou mäkkou na dotyk, pričom zo spodnej časti sa vyznačuje dizajnovým čiernym prevedením. Obloženie predných dverí je v elegantnej imitácii kože.

toyota rav4 hybrid
zdroj: https://www.toyota.sk/new-cars/rav4-plugin/

Vnútorné kľučky dverí majú chrómovaný dekór, rovnako ako okolie hlavice riadiacej páky a dekór na volante. Tieto detaily vkusne dopĺňa kožená hlavica riadiacej páky, či čierne čalúnenie stropu. Medzi ďalšie vkusné súčasti patrí strieborný dekór hornej časti palubnej dosky, či držiak nápojov so svetlomodrým podsvietením. Exteriérové prvky sú väčšinou vo farbe karosérie, vďaka čomu tvoria skvelý výsledný celok. Medzi dizajnové prvky vonkajšieho vzhľadu patrí aj výrazná horná predná mriežka v tvare včelieho plástu.

Mediálny systém

Verzia Comfort disponuje 9 palcovým dotykovým displejom, službou konektivity Moja Toyota a navigáciou. Rovnako aj verzia Selection disponuje týmito kvalitami, pričom výbava obsahuje aj digitálne vnútorné spätné zrkadlo. Prepracovaný multimediálny systém spolu so 6 reproduktormi a Bluetooth hands free systémom vám zaručí množstvo zábavy počas jazdy. Čo sa týka konektorov USB, výbava obsahuje 2 vpredu a 2 vzadu. Systém má tiež funkciu integrácie smartfónov.

Komfort a bezpečnosť pri cestovaní

Z hľadiska komfortu určite oceníte štýlové štartovanie prostredníctvom tlačidla, 12V zásuvku vpredu a množstvo ďalších v iných častiach vozidla, vzduchový filter, peľový filter, či elektricky ovládanú zámku. Vyhrievanie predných sedadiel a rovnako aj elektricky nastaviteľné sedadlo vozidla predstavujú nesmierne pohodlnú súčasť výbavy. Toyota rav4 hybrid okrem iného disponuje aj multi-informačným TIF displejom, posilňovačom riadenia a osvetlením vstupu do vozidla.

Manuálne sa dá nastaviť volant – výškovo aj pozdĺžne. Elektrické okná sú vybavené ochranou proti privretiu, pričom sú ovládané elektricky jedným dotykom – rovnako predné aj zadné. Na volante Toyota rav4 hybrid poskytuje tlačidlá na ovládanie opustenia jazdného pruhu, volania, rozpoznávania hlasu, či tlačidlo na ovládanie tempomatu alebo audia. Rýchle ovládanie na volante umožňuje aj použiť tlačidlo obmedzovača rýchlosti.

toyota rav4 hybrid interiér
zdroj: https://auto.pravda.sk/novinky/clanok/539079-toyota-rav4-phev-velke-suv-prejde-65-km-na-elektrinu-a-na-vykone-nesetri/

Ku komfortu bežného jazdenia vám napomôže aj elektricky ovládateľná bedrová opierka vodiča a zobrazenie parkovacej kamery na obrazovke audiosystému. Diaľkovo ovládaná duálna automatická klimatizácia vám zabezpečí vždy skvelé prostredie na jazdu. Automaticky sklopné vonkajšie spätne zrkadlá vás môžu ochrániť pred poškodením, pričom sa dajú veľmi jednoducho elektricky nastaviť.

Pohodlné je aj oneskorené zhasnutie svetiel po opustení vozidla a otváranie batožinového priestoru tlačidlom, na diaľku, pohybom nohy alebo z kabíny. Do bezpečnosti patrí 7 SRS airbagov, tlačidlo na zapnutie/vypnutie airbagu, predné sedadlá WIL, uchytenie detskej sedačky ISOFIX, či indikácia predných bezpečnostných pásov. Predné a zadné parkovacie senzory, rovnako ako zadná parkovacia kamera vám umožnia nielen bezpečnejšie, ale aj jednoduchšie parkovať.

Predkolízny bezpečnostný systém s detekciou chodcov a cyklistov, rovnako ako upozornenie na opustenie jazdného pruhu sú ďalšími znamenitými bezpečnostnými funkciami. Súčasťou výbavy je aj ABS, EBD, BA, EBS, AHB, HAC, VSC, TSC, ASL, LTA, TPMS, imobilizér a inteligentný adaptívny tempomat. Rovnako môžete pri cestovaní využívať aj obmedzovač rýchlosti s pamäťou, systém tiesňového volania, či sledovanie pozornosti vodiča.

Cena tohto vozidla je od 49 990 €, pričom ide o 5 dverovú verziu. Záruka je pre všetky modely Toyota dostupná na 3 roky, pričom pri hybridoch je sprievodná 10 ročná záruka na hybridný akumulátor. Aplikácia My Toyota Vám môže pomôcť venovať pozornosť Vášmu vozidlu priamo prostredníctvom smartfónu. Zaujalo Vás toto vozidlo? Viac sa môžete dozvedieť napríklad priamo na stránkach Toyota.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *